Życie na lądzie, życie pod wodą

Ostatni czas poświęciliśmy na to, aby lepiej poznać otaczający nas świat. Zgłębić wiedzę na temat #sgd15 Życia na lądzie pozwoliły nam spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Pierwszym z nim był jeż afrykański wraz ze swoją opiekunką, która opowiedziała nam o życiu jeży. Przy okazji spotkania mogliśmy zobaczyć, jak zwierzę zwija się w kulkę, a nawet sprawdzić, czy kolce jeża faktycznie są kłujące! Okazało się także, że jeże rzadko noszą jabłko na grzbiecie i chętnie żywią się innymi smakołykami 🙂

Z kolejną wizytą wpadły do nas jedwabniki morwowe, które mogliśmy poznać dzięki uprzejmości i zaangażowaniu taty Radka – p. Andrzeja. Zobaczyliśmy, jak wyglądają gąsienice, ich kokony i poczwarki oraz ostatecznie – motyle. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych niesamowitych owadów, mogliśmy ich także dotknąć i nakarmić. Sami spróbowaliśmy owoców morwy, które bardzo nam zasmakowały!

W ramach tematu „Życie na lądzie” Leśna Akademia dokonała symbolicznej adopcji Sóweczki, która jest jednym z zagrożonych gatunków ptaków.

A co się kryje pod taflą wody? Zajrzeliśmy w głąb mórz i oceanów, poznaliśmy rafę koralową i jej zwierzęta. W ramach zajęć doświadczalnych z Laboratorium Nauki i Zabawy Supeł wykonaliśmy także ocean w butelce. Dzięki Celom Zrównoważonego Rozwoju #sgd14, Życie pod wodą nie ma przed nami już żadnych tajemnic 🙂